topspin
18 بهمن 1401 - 17:15

تشکیل پلیس ساختمان برای کنترل ساخت و سازها در بخش مرکزی لنگرود

لنگرود- بخشدار مرکزی لنگرود از تشکیل پلیس ساختمان برای کنترل ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در این بخش خبر داد.

سعید قسمت پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار کرد: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش مرکزی لنگرود، پلیس ساختمان در این بخش تشکیل شده و نظارت‌های ویژه ای در این حوزه اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اهداف تشکیل پلیس ساختمان در روستاها، افزود: دهیاران مجریان طرح پلیس ساختمان در روستاها هستند و کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

بخشدار مرکزی لنگرود با بیان اینکه پلیس ساختمان بر نحوه عملکرد ساخت و سازها و تغییر کاربری‌ها نظارت دارد، گفت: در راستای اجرای دستورالعمل نحوه برخورد با متخلفان ساختمانی خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها پلیس ساختمان نقش مؤثری در این بخش دارد.

قسمت پور با اشاره به نقش نظارتی مردم در کنترل و کاهش ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیر مجاز در شهرها و روستاها، بیان کرد: هر زمانی اجرای یک طرحی توأم با مشارکت مردم بوده آن طرح توفیقات چشم گیر داشته است که انتظار می‌رود مردم با مشاهده هر گونه تخلف ساختمانی در شهرها و روستاها مراتب را را گزارش دهند.

وی ادامه داد: اجرای طرح کنترل و پایش ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری‌ها منجر به تسهیل بخشی امورات ساخت و ساز مردم در شهرها و روستاها می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025439