topspin
04 خرداد 1402 - 13:32

حاجی‌بابایی: آمار جمعیتی استان همدان باید اصلاح شود

نماینده مردم همدان با اشاره به ‌آمار کاهش جمعیت در استان گفت: آمار جمعیتی استان همدان باید اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، حمید رضا حاج بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در  نشست هم اندیشی با نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان و استاندار،  فرمانداران و ائمه جمعه استان گفت: امروز شنیدیم که جلسات باید خروجی داشته باشد این مسئله بسیار مهم است ولی بیان مسائل و مشکلات در جلسه مهمتر است و خروجی جلسات میماند برای عملیاتی شدن مباحث مطرح شده در جلسات آینده که بررسی می شود.

وی افزود:از مسئولین و مدیرانی که در این نشست حضور داشتند میخواهیم که حرفشان را روشن و سریع و شفاف بازگو کنند.

حاج بابایی افزود: جلساتی که برگزار میشود یقیناً هیچگونه ضرری به دنبال ندارند و هر نشستی مطمئنا خروجی قابل قبولی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: فضای جلسات باید به سمت و سوی خوبی پیش برود و مشکلات برطرف شوند، و صرف وجود مدیران کنار هم خیلی خوب است باعث میشود مشکلاتی که وجود دارند با هم اندیشی در جهت برطرف شدن آن اقداماتی انجام شود.

نماینده مردم همدان با توجه به آمار  کاهش جمعیت در استان تاکید کرد: در امارگیری های قبلی اشتباهاتی پیش آمد و در آمارگیری قبلی جمعیت استان حدود 130 هزار نفر کمتر اعلام شد که البته ما اعتراض خود را اعلام کردیم، اما این مساله می‌تواند در تخصیص منابع به استان اثرگذار باشد و آمار  جمعیت در استان باید اصلاح شود.

وی افزود: مشکلات مسکن از مهمترین معضلات برای مردم است که دولت می بایست شرایطی را فراهم نماید که این مشکل هر چه سریع تر رفع شود.

ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند نیز در این نشست گفت: پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان نهاوند پرقدرت در حال اجرا است خوشحالیم مجلس شورای اسلامی مدال انقلابی بودن را پس از سه سال همچنان حفظ کردند.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام مغیثی همواره محور وحدت و اتحاد در شهرستان هستند، گفت: خوشحالیم سالروز 41 امین سال حضور امام‌جمعه در شهرستان نهاوند چندی پیش سپری شد.

فرماندار نهاوند با بیان اینکه تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث جهاد تبیین مقام معظم رهبری ما را مکلف به بیان خدمات نظام و انقلاب در دولت سیزدهم می‌کند، گفت: خوشبختانه باتوجه‌به تأکیدات رئیس‌جمهور و استاندار در بحث مسکن ملی شهرستان نهاوند این مهم را در سه‌فاز آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه 365 واحدی مسکن ملی با پیشرفت 40 درصد و با احتساب سقف و اسکلت 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: قطعه‌بندی 482 قطعه زمین در شهرک امیرکبیر یا باروداب است که در حال انجام است.

احمدوند با بیان اینکه در شهر فیروزان، گیان و برزول نیز با هماهنگی‌های صورت‌گرفته پروژه‌های مسکن مهر در حال احیا و تحویل به متقاضیان خواهد شد، گفت: پیگیر هستیم با عزم راسخ و اراده‌ای استوار در جهت اهداف دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم برداریم تا شاهد رفع مشکلات مردم و شهرستان باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237737